Moravský šampionát mladých koní – 4. ročník

6. kolo – Trojanovice, 13.7. 2010

Poslední základní kolo MŠMK 2010 proběhlo v úterý 13.7. v Trojanovicích, na startu se objevilo 48 koní. Startovalo se již na stupních ZL - 4letí, L * 5tiletí a S * 6tiletí. Zvýšená obtížnost byla poznat na počtu čistých parkurů.

4 letí - Ze 17ti dvojic byly nakonec bez chyb jen tři, přesto lze většinu výkonů hodnotit velmi dobře.
Celkově jsme v šampionátu 4letých zaregistrovali 46 koní, do finále postupuje 35 nejlepších. Po pěti kolech je nejlepší HONEY S (CS, Corrado II – Watergate) - R. Doležal, Hř. Suchá, maj. M. Schwarzová. Na 2. místě jsou shodně 4 koně a to Indara (CS, Ikar – Arras) - A. Fajkusová, Fortis (ČT, Watergate - Quoniam III ) - R. Šípoš, Gesomont Bohumín, Cedra 2 (ČT, Carismo - Servátor 105) - Jiří Malý, maj. L. Vodičková a Moonlight C (ČT, Carismo – Amon) - M. Klus, SK Pental Břidličná.

5ti letí - 4 dvojice z 18ti absolvovaly parkur L * bez chyb.
Dohromady startovalo v základních kolech 52 koní, do finále postoupilo 30. Na čele kvalifikací s 25ti dobrými body skončili 3 ex equo: JLB Libra (CS, Corrado II – Papillion) - J. Bosáková, Stáj JLB Komorní Lhotka, Wiktorie (ČT, Radegast – Vals) - Mgr. L. Bosák, JLB Komorní Lhotka a Wild Lady B (ČT, Ballast – Wagner) - R. Hlaušek, Šilheřovice. Z 52 účastníků šampionátu bylo 7 zástupců CS.

6ti letí - Poměrně obtížný parkur S absolvovala pouze Ilusive Queen bez chyby (MVDr. Holý, Hř. Amona) a tak se diváci nedočkali rozeskakování. Druhý skončil s jednou chybou Bingo Balast B s R. Doležalem a třetí Z. Žíla s Elbandolerem.
Celkem startovalo v MŠMK 6tiletých 37 koní, do finále jde 25. Kvalifikace s přehledem vyhrála celkově Ilusive Queen (CS, Quoniam III – Regent) s 66 dobrými body před Catango E (ČT, Catango Z - Dietward 4) - J. Malý, Hř. Tlumačov - 43 bodů a Bingo Balast B (ČT, Ballast – Wagner) - R. Doležal, Beskyd nábytek - 39 b. 7 koní zastupovalo plem knihu CS.

Celkově se šampionátu zúčastnilo na Moravě 135 koní, průměr na 1 kolo bylo 75 startů.

Finále proběhne v Trojanovicích 24. - 25. 7. 10 a záznam bude přenášet i TV NOVA (Nova Sport). Poslední kolo kvalifikací najdete na equitv.cz.