Moravský šampionát mladých koní – 5. ročník

Moravský šampionát mladých koní 2011 po 3. kole

Moravský šampionát mladých koní má za sebou 3 základní kola, kterých se účastnilo 56 čtyřletých, 41 pětiletých a 32 šestiletých koní, celkem 129. Zástupců CS bylo zatím 22%. Zahraniční konkurenci zajistili i 2 polští jezdci. Průměr účasti na jedno kolo byl 81 startujících... Do finále zatím bodovalo 43 čtyřletých, 39 pětiletých a 24 šestiletých.Trvalým nedostatkem je kolize s některými termíny KMK, protože termíny MŠMK jsou známy již koncem předcházejícího roku a KMK je tvořeno až těsně před sezonou.

4 letý ročník zatím vede LORDINA (CS, Lordano - Sindy po Dietward-4) - jezdkyně i chovatelka Petra Špalková, JK Caballero. P. Špalková předvádí i 2. v pořadí - Butterfly 2 (ČT, Al Campo). Ex equo druhá je i další zástupkyně CS - NOVELA 1 (Coriall) - M. Hentšel, JK Baník Ostrava, chov. Ing Z. Müller - ERC Mnětice. K PK CS přísluší i 4. v pořadí FABRICIE 2 (Lordano) - R. Šipoš, Gesomont Bohumín. Pátý CAMON (Calandro T) - H. Šindler, reprezentuje plemennou knihu ČT (chov. V. Tichá).

5ti letým výrazně dominují potomci hřebce Corrado II. S plným počtem bodů jsou na prvním místě 2 odchovanci Ing. Z. Müllera a ERC s.r.o. Mnětice - COOK a CORINI , oba v sedle s M. Hentšelem z Baníku Ostrava. Třetí je VÍSKA (CS, Refürstinels), loňská vítězka Středoevropského šampionátu 4letých - M. Klus (maj. Radek Vitásek). Prozatím čtvrtá je HORTENZIE 2 (ČT, Catango Z), jezdec S. Žilinský ze stáje Newport. Pátý je G - STAR DU CARTIER s J. Hruškou (Opava Kateřinky).

6ti letí mají svého favorita v CORIELOVI (CS, Corrado II - Rony po Quoniam II- 257) - jezdec R. Hlaušek, chov. D. Pinkavová - Stará Ves.n. O. Coriel byl druhý v 1. kole a pak 2 x s přehledem zvítězil. Loňská vítězka 5tiletých CAYLIE (jezdec Jiří Malý - Stáj Montana) je zatím druhá a reprezentuje rovněž plemennou knihu CS. I ona je dcerou holštýnského Corrado II . Na 3. nístě se drží oldenburg. GREEN ´S LORDANO (Lordanos) ze Stáje Newport (S. Žilinský), čtvrtá je CATTY 1 (CS, Idol), opět R. Hlaušek z JK Šilheřovice a na 5. příčce je LEGENDA K (ČT, Catango Z) - JK Kočendovec Bohumín a V. Čecháková.

Letošnímu šampionátu tak zatím výrazně dominuje potomstvo holštýnského hřebce CORRADO II. S potěšením zaznamenáváme výborné výkony zástupců plemenné knihy CS a budeme jim držet palce hlavně ve finále v Trojanovicích, které se koná 23. a 24. července 2011.

MVDr. Vít Holý
vit.holy@email.cz

<< Zpět

www.studbookcs.cz