Moravský šampionát mladých koní – 5. ročník

Český šampionát mladých koní 2011 po 4. kole

Český šampionát mladých koní završil své čtvrté základní kolo. První kolo, plánované na 25. května v Židovicích, bylo pro nedostatek přihlášených koní zrušeno, druhé kolo se konalo na Ptýrově 8. června (58 zúčastněných koní), třetí a čtvrté kolo 24. června (85 startů), resp. 6. července (47 startů) v Hradištku u Sadské.

Ve čtvrtém kole již čtyřletí koně soutěžili na stupni ZL, pětiletí v L* a spojený ročník šesti a sedmiletých v S.

Ročník pětiletých vede valach BARIET OF ORANGE HK (KWPN, Concorde – Diamond Lad) z JS Bost B. s 15 kladnými body, průběžně druhá je KATANGA IN (ČT, 814 Catango Z – 794 Corsár) z JS Dražice a třetí současně s 12 body CZECHMADE (CS, Calido I – 5036 Coriall) z JS Nesměň o.s. a CLIFFORD Z (ZANG, Cassiano – Wienerwald) ze Sportovní stáje Tretera.

Spojenému ročníku šesti a sedmiletých dominuje s náskokem 7 bodů šestiletý ALLO ALLO (KWPN, Padinus – Jasper) ze stáje Audit Sulice, druhý je s 30 kladnými body šestiletý ARENO (KWPN, Montreal – Holland) z JO Kněžmost a třetí s 26 body sedmiletá SILKANNA (old., Kannan – Silvio I) ze Sportovní stáje Tretera.

Chovatelská veřejnost se nyní může těšit na Martinický šampionát mladých koní, který se koná 4. – 7. srpna 2011 v Martinicích. Tento první ročník závodů, pořádaných podle modelu MS mladých koní v Lanakenu, podpoří i Svaz chovatelů slovenského teplokrevníka a zároveň odmění nejlépe umístěné koně, narozené v rámci PK CS. Rozpis a pravidla závodů najdete na webových stránkách SCHCS: Rozpis
Pravidla

Lucie Zavadilová

<< Zpět

www.studbookcs.cz