Finále Moravského šampionátu mladých koní
24. - 25. 7. 2010 - Trojanovice

Již 4. ročník MŠMK uzavřelo finále v Trojanovicích. Velká nepřízeň počasí prozkoušela v sobotu závodníky i pořadatele. Vytrvalý déšť ověřil kvalitu kolbiště, noční vichřici však neodolal krásný velký VIP stan, jeho trosky museli smutní pořadatelé v sobotu ráno uklidit... Velkou službu udělala krytá hala, kde se během dne opracovávalo a tak se doba pobytu "ve vodě" omezovala na možné minimum. Hůře na tom byli obětaví stavitelé parkuru, které tentokrát řídilo duo Petr Hrůzek a Pavel Hudeček... celý den pak u mikrofonu fundovaně po sportovní i chovatelské stránce komentoval David Hrnčíř. K večeru se pak s úlevou účastníci schovali do místní restaurace, kde jim nápoje všeho druhu, jídlo a dobrá hudba daly zapomenout na strasti počasí. To se naštěstí na neděli umoudřilo....

Pořadatelé Iveta Biolková a Miroslav Strnadel, mírně zdrceni sobotním počasím
Pořadatelé Iveta Biolková a Miroslav Strnadel, mírně zdrceni sobotním počasím
Foto Zenon Kisza

Letošní ročník byl obohacen znovu o soutěž 7miletých na stupních S ** a ST * , překvapivě odstartovalo 14 dvojic, což byla velmi pěkná účast ... V neděli pak celý den dokumentovala TV NOVA, záznam bude odvysílán na NOVA SPORT.

4 letý ročník měl na startu 19 koní, po prvním kole ZL zůstali bez chyb 4, druhé kolo šlo čistě 5 koní. V součtu však pouze jediný Mgr. Libor Bosák s JLB FORENTOU (JLB Komorní Lhotka) měl pouze 1 tr. b. za čas a zaslouženě zvítězil. Klisna je zástupcem ČT po Watergate z Fondy po trakénském hřebci Vals. Chovatelem klisny je Petr Volf z Bohumína. Další 4 dvojice měly v součtu 4 tr. b. z obou kol, rozhodoval čas 1. kola a tak druhý skončil Pavel Břenek - ARWEN 1 (ČT, Mineral - Quoniam-145), Zem. spol. Bruzovice, třetí Jakub Šalek - CHIMAS (ČT, Ballast - Cattaro), Stáj Oxer , čtvrtý Marek Klus - VÍSKA 1 (CS, Refürstinels - Boruschkin), JS Bruzovičky a pátý Zdeněk Žíla s domácí MADEIROU 3 (ČT, Catango Z - Long Meadows xx), Stallion Invest Team .

Vítězná JLB Forenta – Mgr. Libor Bosák Arwen 1 – Pavel Břenek, 2.m.
Vítězná JLB Forenta – Mgr. Libor Bosák
Foto Jiří Gebauer
Arwen 1 – Pavel Břenek, 2.m.
Foto Jiří Gebauer

Chimas – Jakub Šalek, 3. m. Víska 1 – Marek Klus, nejlepší CS
Chimas – Jakub Šalek, 3. m.
Foto Jiří Gebauer
Víska 1 – Marek Klus, nejlepší CS
Foto Jiří Gebauer

Honey S - Rudolf Doležal, vítězka kvalifikací, 2. nejlepší CS Aramis II – MVDr. Vít Holý, 3. nejlepší CS
Honey S - Rudolf Doležal,
vítězka kvalifikací, 2. nejlepší CS
Foto Jiří Gebauer
Aramis II – MVDr. Vít Holý
3. nejlepší CS
Foto Zenon Kisza

V součtu kvalifikací vedoucí HONEY S (CS, Corrado II - Watergate ) s Rudolfem Doležalem skončila nakonec na sedmém místě s 8 tr. b....
Pouze jedna dvojice soutěž nedokončila.

5ti letí soutěžili na parkurech L* a L**. Z 22 koní šlo čistě 1. kolo 9 koní, těžké 2 kolo pouze 4 a tak se znovu nemuselo konat rozeskakování. Zaslouženě zvítězila jediná bezchybná a technicky dokonalá CAYLIE (CS, Corrado II - Fallada xx) s Jiřím Malým, Stáj Montana. Caylie se narodila u Jany Zedníkové, Olomouc - Droždín. 9 dalších koní mělo v součtu 4 tr. b. z obou kol. Druhé místo získala mladičká Anežka Martynková a LUISSA (ČT, Le Patron - Cartouche),Stáj JLB Komorní Lhotka, třetí skončil Rudolf Doležal - GINA GINELLI - B(ČT, Amarillo - Voltaire), Hř. Suchá , čtvrtý Zdeněk Žíla s trojanovickou GASPROU (POL, Pro Savage - Rabiat II), Stallion Invest Team a pátý R. Šipoš - FOREWER (ČT, Watergate - Quoniam III), Gesomont Bohumín .

Vítězná Caylie s Jiřím Malým
Vítězná Caylie s Jiřím Malým
Foto Zenon Kisza

Luissa – Anežka Martynková, 2. m. Gina Ginelli – Rudolf Doležal,3. m.
Luissa – Anežka Martynková, 2. m.
Foto Jiří Gebauer
Gina Ginelli – Rudolf Doležal,3. m.
Foto Jiří Gebauer

Nejlepší z kvalifikací byli tito koně: JLB LIBRA (CS, Corrado II), JLB Komorní Lhotka, WIKTORIE (ČT, Radegast – Vals), JLB Komorní Lhotka a WILD LADY B (ČT, Ballast – Wagner) JK Šilheřovice. Z těchto se ve finále umístila nejlépe JLB LIBRA s Jiřinou Bosákovou na 8. místě se 4 tr. b.

Dekorování nejlepších z kvalifikací pětiletých
Dekorování nejlepších z kvalifikací pětiletých
- zleva Wiktorie, JLB Libra a Wild Lady B. Foto Jiří Gebauer

6 ti letí - S * a S **. Na start se v sobotu postavilo 16 dvojic a předvedly velmi pěkné výkony. Diváci viděli 10 bezchybných jízd a dalo se tak očekávat rozeskakování ve finále. Obtížné 2. kolo však zdolali bez chyby již jen 4 a do rozeskakování o vítězství se tak probojoval jen úspěšný junior Jan Zwinger - LORDANA 1 (hann., Lordanos - Argentinus), JK Mustang a MVDr. Vít Holý s ILUSIVE QUEEN (CS, Quoniam III - Regent), JK Hřebčín Amona. V rychlém rozeskakování však Ilusive Queen 3x chybovala a tak šla Lordana na "pomalou jistotu". Výborným výkonem si tak Jan Zwinger zajistil vítězství. Třetí místo obsadil znovu MVDr. Vít Holý na spolehlivé MADELAINE (CS, Ikar - Lopez), která tak završila úspěšné účinkování v kategorii mladých koní . Jako 4letá šampionát vyhrála, 5tiletá byla 4. a letos třetí.... 4. místo získal Zdeněk Žíla s ARAMISem 12 (ČT, Autonom - North Star VIII - 7O) majitele T. Míčka a pátý byl Jan Malý a CATANGO E (ČT, Catango Z - Dietward-4 ), Stáj Montana.

Kvalifikace vyhrála s velkým náskokem ILUSIVE QUEEN (CS, Quoniam III ) před CATANGO E a BINGO BALAST B .

Vítězná Lordana – Jan Zwinger Ilusive Queen a MVDr. Vít Holý
Vítězná Lordana – Jan Zwinger
Foto Jiří Gebauer
Ilusive Queen a MVDr. Vít Holý
– vítězové kvalifikací a druzí ve finále
Foto Jiří Gebauer

Madelaine – MVDr. Vít Holý, 3. m. Aramona – Zdeněk Žíla, 3. nejlepší CS
Madelaine – MVDr. Vít Holý, 3. m.,
2. nejlepší CS
Foto Zenon Kisza
Aramona – Zdeněk Žíla, 3. nejlepší CS
Foto Jiří Gebauer

7 mi letí - S ** a ST *. Dobře obsazená soutěž této kategorie byla finální lahůdkou pro sportovce i diváky . S** nebylo pro 7mileté tak obtížné a čistých bylo hned 9 . Nedělní ST * však nezdolal bez chyb nikdo a tak zvítězil těsně holštýnský SANDINO AUTO SITTA (Silvano - Calando I) s Markem Hentšelem z JK Baník Ostrava, 4 tr. b. Výborný výkon předvedl i SAURON (CS, Silvio II - Landos) majitele Pavla Hudečka, předvedený tím samým jezdcem, ale nešťastný kruh před poslední kombinací ho stál 5 tr.b. a to ho odsunulo na 2. místo. Rudolf Doležal a AKORD 2 (CS, Aktiv - Amon) chyboval v ST dvakrát a skončil 3., čtvrté místo také s 8mi body vskutku vybojoval výbornou jízdou Mgr. Libor Bosák s PRINCESS 2 (ČT, Palisco - Abad xx), JLB Komorní Lhotka. Velmi pěkné jízdy předváděla i mladá Petra Byrtusová s LE PLATON JOLANKA (ČT, Le Patron - Ascot), maj. JUDr. Čeněk Šrubař, Frenštát. Celkem startovalo 14 dvojic, 2 soutěž nedokončily...

Sandino a Sauron stáli od 5ti let v čele šampionátu, 5tileté a 7mileté vyhrál Sandino, 6tileté Sauron...

Vítězný Sandino Auto Sitta – Marek Hentšel Sauron – Marek Hentšel, 2. m.
Vítězný Sandino Auto Sitta – Marek Hentšel
Foto Jiří Gebauer
Sauron – Marek Hentšel, 2. m.,
nejlepší CS
Foto Zenon Kisza

Sobota – vodní příkop byl na celém kolbišti, Princess 2 - Libor Bosák
Sobota – vodní příkop byl na celém kolbišti
Princess 2 - Libor Bosák
Foto Jiří Gebauer

Je dobojováno - tituly rozděleny, Svaz chovatelů CS> zároveň odměnil> vždy 3 nejlepší zástupce CS v jednotlivých kategoriích:
4letí - VÍSKA (Refürstinels) 4.m., HONEY S (Corrado II) 7.m., ARAMIS II (Arras) 9.m. 5letí - CAYLIE (Corrado II) 1.m., JLB LIBRA (Corrado II) 8.m.,WAYNE (Edminton)10.m. 6letí - IL. QUEEN (Quoniam III) 2.m., MADELAINE (Ikar) 3.m., ARAMONA (Arras) 9.m. 7letí - SAURON (Silvio II) 2.m., AKORD 2 (Aktiv)3.m., AMELY SL (Atlas) 7.m.

Caylie – Jiří Malý, vítězové pětiletých Wayne – Jiří Malý, 3. nejlepší CS v pětiletých
Caylie – Jiří Malý, vítězové pětiletých
Foto Jiří Gebauer
Wayne – Jiří Malý, 3. nejlepší CS v
pětiletých
Foto Jiří Gebauer

Akord 2 – Rudolf Doležal, 2. nejlepší CS v sedmiletých Amely SL – Zdeněk Žíla, 3. nejlepší CS v sedmiletých
Akord 2 – Rudolf Doležal, 2. nejlepší
CS v sedmiletých
Foto Jiří Gebauer
Amely SL – Zdeněk Žíla, 3. nejlepší CS
v sedmiletých
Foto Zenon Kisza

Od chovatelského svazu CS dostali odměnu 5OOO,- Kč i chovatelé nejlepších koní CS v každém ročníku:
VÍSKA - Hřebčín Albertovec s.r.o.,
CAYLIE - Jana Zedníková, Olomouc,
ILUSIVE QUEEN - MVDr. Helena Holá – Hř. Amona a
SAURON - Bedřich Wagner, Jaroměř.

A to je snad nejlepší naplnění světového přísloví - chov a sport - ruku v ruce ....

Ze 71 koní ve finále bylo 28 % koní CS. Koně CS také vyhráli kvalifikace všech tří ročníků:
kval. 4letí – HONEY S, druhá INDARA ex equo
kval. 5letí – JLB LIBRA ex equo
kval. 6letí – ILUSIVE QUEEN

Ilustrační foto Jiří Gebauer
Ilustrační foto Jiří Gebauer

Čeká nás ještě zajímavé finále na české straně v září v Martinicích a těšíme se na 2. ročník Středoevropského šampionátu v rámci Bentley Cupu v Hradišťku u Sadské u Poděbrad.

Blahopřejeme všem úspěšným i těm, kterým se nepodařilo vše, jak by si přáli. Vždyť už jen účast v této prestižní soutěži svědčí o dobré kvalitě, kterou soutěžíci ve valné většině předvedli. TV přenosy (Equi TV a TV NOVA) dodávají soutěžím další punc kvality. Všichni pořadatelé, základních kol i finále si zasluhují poděkování, stejně jako Svaz chovatelů koní CS a Kinských.

MVDr. Vít Holý
vit.holy@email.cz

Záznam z finále Moravského šampionátu mladých koní v Trojanovicích na Equitv.cz.

Výsledky a startovní listiny s původy koní:
Výsledky čtyřletí
Výsledky pětiletí
Výsledky šestiletí
Výsledky sedmiletí

Startka čtyřletí
Startka pětiletí
Startka šestiletí
Startka sedmiletí

Bohaté fotogalerie z finále najdete na:
http://www.fotokisza.com/index.php?id=jez2009
http://picasaweb.google.cz/gebauer.jiri

<< Zpět

www.studbookcs.cz