Moravský šampionát mladých koní – 4. ročník

3. kolo – Ostrava, 28.5.2010

JK Baník Ostrava ve Staré Bělé byl pořadatelem 3. kola MŠMK. Přes stálou nepřízeň počasí, kdy byl jezdecký oddíl v přímém ohrožení povodní, zajistili obětaví pořadatelé neuvěřitelně dokonalý terén a nakonec celý den i svítilo slubce, jako kdyby se konečně slitovalo...
Na startovní listinu se postavilo neuvěřitelných 104 koní včetně kvalitní konkurence z Polska.

4 letí 40 čtyřletých soutěžilo na parkuru Z, 19 čistých parkurů svědčilo o dobré úrovni koní i jejich přípravy. Pouze 1 kůň nedokončil. Po 3 kolech šampionátu si pouze 2 drží plný počet bodů (15) a to Carina 6 z Trojanovic - Z. Žíla - holštýnská klisna po Contact Me a Honey S z JK Hř Suchá - R. Doležal (maj. M. Schwarzová), zástupce CS po Corrado II.

5tiletí Nastoupilo 37 dvojic, ex equo 1. skončilo 20 koní., 2 byli vyloučeni. Po 3 kolech jsou ve vedení s čistým kontem a ziskem 15 dobrých bodů Forewer - R. Šipoš - Gesomont Bohumín (ČT, Watergate - Quoniam III) a Dorothea - M. Hentšel - Baník Ostrava (ČT, Topas- 8 - Quoniam I).

6tiletí Do rozeskakování na výšce 130 cm se probojovalo 15 dvojic z 27 účastněných, diváci viděli jen 1 diskvalifikaci v základním kole. 9 koní bylo bezchybných i v rozeskoku. V rychlém čase zaslouženě zvítězil S. Hošák s Juditou HF Alkapet - JK Hř. HF (ČT po Radegast z Jiwany po Gottward). O 2 vteřiny pomalejší byl Alex s L. Kozou z Polska , jezdící nyní za stáj Mustang (hann., Accorado I - Graf Grannus ), plemenný hřebec. Třetí skončila Lordana 1 - J. Zwinger - Stáj Mustang hann., Lordanos - Argentinus), čtvrté místo vybojovala A. Ryt z Polska na neuvěřitelně šikovném malém Bagierovi z linie Quidam de Revel a 5. byla spolehlivá Ilusive Queen - MVDr. V. Holý - Hř Amona (CS, Quoniam III - Regent ).
Po 3 kolech si drží prvenství Ilusive Queen (34 bodů) před Alexem (28) a Lordanou (26). Rozeskakování v šestiletých bylo dramatické až do konce a je pěkným vyvrcholením závodů. Je i velmi cenné pro další výcvik koní vzhledem k vývoji systémů soutěží ve světě na čas.

Zatím už odstartovalo v MŠMK 2010 46 čtyřletých, 51 pětiletých a 35 šestiletých, celkem tedy 132 koní.

Čtvrté kolo uspořádá JO Dubicko v Háji - Třeštině u Mohelnice v úterý 8. června. Poté se již úroveň soutěží zvýší na ZL, L, a S – 5. kolo na Panské Líše v Brně a 6. kolo v Trojanovicích.

MVDr. Vít Holý
vit.holy@email.cz

Výsledky a startovní listiny s původy koní:
Výsledky Z čtyřletí
Výsledky ZL pětiletí
Výsledky L šestiletí

Startovní listina Z
Startovní listina ZL
Startovní listina L

<< Zpět

www.studbookcs.cz