Moravský šampionát mladých koní – 4. ročník

2. kolo – Frenštát p. Radhoštěm, 30.4.2010

Celkem 79 koní odstartovalo v rámci 2. kola MŠMK ve Frenštátě p. R. za pěkného počasí a v tradičně pěkně připraveném areálu.

Z 26 čtyřletých šlo čistě 7 koní, jeden kůň nedokončil. Po prvních dvou kolech máme 5 bezchybných v čele soutěže. Jsou to Fortis, ČT, (Watergate - Quoniam III) z Gesomontu Bohumín, Honey S, CS, (Corrado II - Watergate) M. Schwarzové, Calimba 1, ČT, (Catango Z - Ballast) Ing. J. Kutěje, Carina 6, HOLST, (Contact Me - Caletto I) z JK Trojanovice a Lanette, ČT, (All My Dreams – Everden) JK Gallop Moravia o.s..

Pětiletých bylo na startu dokonce 34, bezchybně skákalo 10 koní, vyloučen byl 1. Po dvou kolech si nejlépe vedou Dorothea, ČT, (Topas-8 – Quoniam I-28) JK Baník Ostrava, dále zástupci JLB Komorní Lhotka - JLB Libra, CS, (Corrado II - Papillion) a Wiktorie, ČT, (Radegast- Vals) spolu s Forewer, ČT, z Gesomontu Bohumín, která je pravou sestrou 4letého Fortise (Watergate - Quoniam III).

Šestiletých se postavilo na start 19, parkur L * absolvovalo 9 dvojic bez chyby. V rozeskakování byl nejrychlejší Zovidius, KWPN (Ovidius - Jasper) s K. Lamichem z Opavy - Kateřinek. Druhé a třetí místo pro sebe získal Z. Žíla s Aramisem 12,ČT, (Autonom - North Star VIII- 70) T. Míčka a Aramonou, CS, (Arras - Amon) Hř. Amona. Čtvrtá skončila Ilusive Queen,CS, (Quoniam III - Regent) s Dr. Holým - Hř. Amona a pátou příčku vybojovala Denisa 5, ČT, (Rosario - Cattaro) s R. Šipošem z Gesomontu Bohumín. Po dvou kolech je v čele Ilusive Queen před Zovidiem a Catangem T.

3. kolo MŠMK se uskuteční v Ostravě v pátek 28.5.2010.

Prozatím absolvovalo letošní MŠMK 33 čtyřletých, 44 pětiletých a 25 šestiletých koní, celkem tedy 102 koní.

MVDr. Vít Holý
vit.holy@email.cz

Výsledkové listiny zde:
Výsledky „Z“ – čtyřletí koně
Výsledky „ZL“ – pětiletí koně
Výsledky „L*“ – šestiletí koně

<< Zpět

www.studbookcs.cz