Český šampionát mladých koní 2010

6. kvalifikační kolo – Hradištko, 21.7.2010

Poslední kvalifikační kolo letošního ČŠMK se konalo ve středu 21.7.2010 v Hradištku u Sadské v JŠ Equus Kinsky, tedy v areálu, kde se ve dnech 6.- 8. srpna uskuteční Mistrovství ČR v drezuře 2010.

V ZL pro čtyřletý ročník odstartovalo 18 koní, 8 absolvovalo bezchybně a rozdělilo si dotaci 10 000 Kč. Po všech kvalifikačních kolech si udržela vedení TÍNA 1 (ČT, 556 Daf Ondráš – Tulamore Dew po Landclassic) s Tomášem Novákem z TJ Equus Kinsky s celkovým ziskem 30 kladných bodů. S 27 body ji následuje na druhém místě CLIFFORD Z (ZANG, Cassiano - Wienerwald) s Vladimírem Treterou ze Sportovní stáje Tretera. Třetí se umístili s 22 body ex equo 2 koně: ASPARUCH (CS, Acorado I – Lady´s Lower) s Petrem Půlpánem z TJ Equus Kinsky a SHEYENNE 1 (BWP, Sheyenne de Baugy – Eros Platiere) opět s Vladimírem Treterou.

Pětiletých koní v L* startovalo 18 a a stejně jako v ZL předvedlo 8 koní bezchybný parkur.
O vedení po všech kvalifikacích se dělí se ziskem 28 bodů PORTOS TS (WESTF, Pontifex – Franziska po Friedenstraum) s Pavlem Zahořem a CAPTAIN JACK SPARROW (HOLST, Cardino – Fair Lady IX po Carolus I) s Filipem Doležalem z Českého jezdeckého klubu.
Třetí místo náleží klisně SARAH SUN (CS, 969 Corrado II – Arising Sun po Alcatraz) s Ing. Josefem Pařenicou ze stáje Audit Sulice, 27 bodů.

V soutěži S* pro šestileté se utkalo 17 koní, po rozeskakování 5 koní zvítězila klisna CONCEPTA (HOLST, Concept – Latus II) s Pavlem Vachutkou z TJJ Pegas. Druhá skončila SILKANNA (OLD, Kannan) s Vladimírem Vrubelem z JS Císařský ostrov a třetí ELIAS-S (BWP, Quistello) s Janem Štětinou z JS Schneider.
První místo dle kladných bodů po všech kvalifikacích drží CONAIRY (HOLST, Con Air – Calypso II) s Filipem Doležalem z Českého jezdeckého klubu, 49 bodů, druhý je QUIDAM DE LUGANO (OLD, Quidam´s Rubin) s Luďkem Smahou, Sport. stáj Smaha Dýšina, 41 b. a třetí CONSTANZE 1 (HOLST, Capone II) s Petrem Dohnalem, stáj Petr Dohnal, 40 bodů.

V S** pro sedmileté koně startovalo 8 koní, zvítězil jediný bezchybný KENWOOD (OLD, Kannan – Drossan) s Filipem Doležalem z Českého jezdeckého klubu, druhá se umístila klisna FAR STAR (CS, 535 Latinus – VČ 1541 Frazita po Q II-254) s Petrem Vančurou z JŠ Valdštejnská obora a třetí ARNICA-T (HOLST, Canturo – Athlet Z) se Sandrou Tomaidesovou z JK Louňovice.

Finále Českého šampionátu mladých koní 2010 se uskuteční ve dnech 14. – 15. září (úterý, středa) v Martinicích. Do finále je kvalifikováno nejlepších 35 čtyřletých, 30 pětiletých a 25 šestiletých. V případě rovnosti získaných bodů na posledním postupovém místě postupují všichni se stejným počtem bodů. Tabulku s bodovými výsledky kvalifikací najdete na stránkách SCHCS.
Finále pro sedmileté koně je otevřené, bez kvalifikací.

Děkujeme všem pořadatelům kvalifikačních kol za spolupráci a těšíme se na účast závodníků i diváků na finále v Martinicích.

Ing. Lucie Zavadilová

Výsledky a startovní listiny s původy koní:
Výsledky ZL čtyřletí
Výsledky L* pětiletí
Výsledky S* šestiletí
Výsledky S** sedmiletí

Startovní listina ZL
Startovní listina L*
Startovní listina S*
Startovní listina S**

<< Zpět

www.studbookcs.cz