Český šampionát mladých koní 2010

5. kvalifikační kolo – Martinice, 6. 7. 2010

Předposlední kvalifikační kolo letošního ČŠMK se konalo v areálu JS EQUITANA v Martinicích na sváteční úterý 6. července 2010.
Na tomto kolbišti je v červenci soutěžemi doslova nabito – skokové závody všech výkonnostních úrovní zde probíhají takřka nepřetržitě od 1. července až do víkendu 16.- 18. července, kdy se zde koná Mistrovství ČR.

Poslední dvě kvalifikační kola ČŠMK jsou již vypsána na zvýšené obtížnosti, ročník čtyřletých tedy absolvoval ZL, pětiletých L* a šestiletí měli premiéru v S*. Startovní pole nebyla asi i vzhledem k dlouhotrvajícím vedrům příliš početná, ale zato byli závodníci odměněni poměrně nevídanou diváckou účastí.

V ZL pro čtyřleté koně startovalo15 koní, tři z nich překonali parkur čistě. Dle průběžných bodových výsledků kvalifikací ČŠMK zůstává ve vedení klisna TÍNA 1 (ČT, 556 DAF Ondráš) s jezdcem Tomášem Novákem z TJ Equus Kinsky s 23 kladnými body, druhý je CLIFFORD Z (ZANG, Cassiano) s Vladimírem Treterou ze Sportovní stáje Tretera s 20 body a třetí ASPARUCH (CS, 5096 Acorado I) s Petrem Půlpánem z TJ Equus Kinsky se 17 body. CONNARO (holst., Con Air – K-L´Amie po Linaro), Filip Doležal, Český jezdecký klub.

L* pro pětileté koně se zúčastnilo 19 dvojic, 6 dokončilo s 0 tr. bodů. Dle průběžných výsledků série je zatím nejlepší bavorská klisna PIK LADY (Landprinz) s jezdcem Jaroslavem Kůstem z JS Domažlice s 22 body před PORTOSEM TS (WESTF, Pontifex) s Pavlem Zahořem ze stáje Pavel Zahoř a CAPTAIN JACK SPAROW (HOLST, Cardino) s Filipem Doležalem z Českého jezdeckého klubu, kteří mají oba shodně po 21 bodech.

V S* pro šestileté koně se představilo 20 koní, tři postoupili do rozeskakování. V něm zvítězil hannoverský valach STARNATO (Stakkato) s Kamilem Papouškem z JO Srnín, o.s. před valachem CONAIRY (HOLST, Con Air) s Filipem Doležalem, Český jezdecký klub a ELISE S (BWP, Burggraaf) s Jiřím Lužou z JS Schneider.
Podle kvalifikačních bodů je po 5. kole ve vedení QUIDAM DE LUGANO (OLD, Quidam´s Rubin) s Luďkem Smahou, Sport. stáj Smaha Dýšina se 41 body, na druhém místě ex equo CONSTANZE 1 (HOLST, Capone II) s Petrem Dohnalem, stáj Petr Dohnal a výše zmíněný CONAIRY, oba mají 40 bodů.

V rámcové soutěži S** pro sedmileté koně startovalo 5 koní a po rozeskakování 3 dvojic zvítězila klisna LITEA (ČT, Silvio II – Langeta xx po Paico) s Kamilem Papouškem z JO Srnín, o.s., stejný jezdec obsadil i další dvě místa s koňmi CRAZY IN LOVE a LIBIE 1.

Poslední kladné body pro kvalifikaci do finále ČŠMK bude možné získat ve středu 21. července 2010 v Hradištku u Sadské. Průběžné bodové výsledky najdete na stránkách SCHCS.

Ing. Lucie Zavadilová

Výsledky a startovní listiny s původy koní:
Výsledky ZL čtyřletí
Výsledky L* pětiletí
Výsledky S* šestiletí
Výsledky S** sedmiletí

Startovní listina ZL
Startovní listina L*
Startovní listina S*
Startovní listina S**

<< Zpět

www.studbookcs.cz