Český šampionát mladých koní – 4. ročník

4. kvalifikační kolo – Ptýrov, 9.6.2010

Čtvrté kvalifikační kolo ČŠMK hostil ve středu 9. června 2010 perfektně vybavený jezdecký areál PCT Ptýrov u Mnichova Hradiště. Výborný povrch kolbiště a opracoviště spojený s kvalitním zázemím pro koně i jezdce přilákal zatím největší množství startujících z letošních kvalifikací. 84 koní čtyř až šestiletého ročníku a dalších 13 koní v soutěži S* pro sedmileté svědčí také o vzrůstajícím zájmu závodníků o tuto soutěž.

V ročníku čtyřletých na úrovni „Z“ startovalo 24 koní, 10 z nich předvedlo bezchybný výkon a 7 dvojic absolvovalo s jednou chybou.
Průběžné pořadí po 4 kolech vede s náskokem 3 kladných bodů odchovankyně Hřebčína Equus Kinsky TÍNA 1 (ČT, 556 DAF Ondráš – Tullamore Dew po Landclassic) s jezdcem Tomášem Novákem, TJ Equus Kinsky. Druhé místo s 15 kladnými body udržel i přes neúčast ve 3. kole importovaný CLIFFORD Z (ZANG, Cassiano – Wildblume po Wienerwald) s Vladimírem Treterou ze Sportovní stáje Tretera. Třetí je příslušník plemenné knihy CS ASPARUCH (5096 Acorado I – Valika po 3408 Lady´s Lower) s jezdcem Petrem Půlpánem z TJ Equus Kinsky.

Soutěž „ZL“ pro pětileté koně absolvovalo 33 dvojic, 8 čistých se dělilo o první místo.
V průběžném pořadí je na 1. místě klisna QUEEN C (teplokr. typ., 913 Catrick – Quiblesse po Grandus) s Vladimírem Vrubelem z JS Císařský ostrov.
O druhé místo se dělí 3 koně, a to:
ČIKI-ČIKI (ČT, 2805 Le Patron – SČ 1059 Čirin po 214 Taifun), Jana Lahodná, Pegas Děpoltovice,
GAULTIER-P (ČT, 723 Przedswit Primus – 6/ 462 Gazela RA po 5017 Guillaume Tell), Zdeněk Palička, JK Fapaso Vysoká Libeň a
CONNARO (holst., Con Air – K-L´Amie po Linaro), Filip Doležal, Český jezdecký klub.

V „L*“ pro šestileté odstartovalo 27 koní a 15 bezchybných postoupilo do rozeskakování. V něm se již závodilo o čas a nepřekonatelnou se ukázala být klisna FAITH 1 (434 Veneur du Luc – 41/ 632 Fatima po 198 Cavalet trojský) s jezdkyní Janou Černou z JK Černožice. Drobná, ale šikovná ryzka prokázala mimořádný charakter a bojovného ducha. Druhá skončila VENELA 1 (CS, 434 Veneur du Luc – 50/ 519 La Rosa po 5055 Landos) s Janem Bubnem ze Stáje Buben a třetí CONAIRY (holst., Con Air – m. po Calypso II) s Filipem Doležalem, Český jezdecký klub. Výbornou vizitkou plemeníka 434 Veneur du Luc byli tři jeho potomci umístění v této soutěži do 9. místa.

V průběžném pořadí po 4. kole vede ex equo QUIDAM DE LUGANO (OLD., Quidam´s Rubin – Lugana po Landadel) s Luďkem Smahou, Sport. stáj Smaha Dýšina a výše zmíněná FAITH 1, na třetím místě je OREGON 5 (ČT, 2745 Oscar – Bala po Feuersturm xx) s Darinou Pálkovou z JK Velvary.

Do „S*“ pro sedmileté koně nastoupilo 13 dvojic. Po rozeskakování 5 koní zvítězila klisna FAR STAR (CS, 535 Latinus – VČ 1541 Frazita po Quoniam II-254) s jezdcem Petrem Vančurou z JŠ Valdštejnská obora. Tato klisna, stejně jako FAITH 1, pochází ze známé východočeské rodiny klisny VČ 1152 Frája (Cavalet xx), vyznačující se zejména mimořádnou chutí ke skákání.
Druhá skončila klisna DAMI LIBERA (ČT, 521 Libertus – 10/ 515 Dagmar po 197 Litograf orlický) s Viktorem Aschenbrierem ze Stáje Židovice před ANTARKTIDOU (ČT, 814 Catango Z – Baviera Delle Roane po Victirie) s Petrem Švecem z JS Mariánské Lázně.

Páté kolo ČŠMK se koná 6. července 2010 v Martinicích. Zde již čeká čtyřleté koně stupeň ZL, pětileté L* a šestileté S*. Rozpis na tyto závody najdete na stránkách SCHCS.

Ing. Lucie Zavadilová

Výsledky a startovní listiny s původy koní:
Výsledky Z čtyřletí
Výsledky ZL pětiletí
Výsledky L šestiletí
Výsledky S sedmiletí

Startovní listina Z
Startovní listina ZL
Startovní listina L
Startovní listina SFoto „FAR STAR (Latinus) – Petr Vančura“ Foto „FAITH 1 (Veneur du Luc) – Jana Černá“
Foto „FAR STAR (Latinus) – Petr Vančura“ Foto „FAITH 1 (Veneur du Luc) – Jana Černá“

Foto „OREGON 5 (Oscar) – Darina Pálková“ Foto „BACARDI 2 (Veneur du Luc) -	Martina Benešová“
Foto „OREGON 5 (Oscar) – Darina Pálková“ Foto „BACARDI 2 (Veneur du Luc) - Martina Benešová“

Foto Lucie Zavadilová

Fotografie koní CS najdete ve fotogalerii k ČŠMK.

<< Zpět

www.studbookcs.cz