Český šampionát mladých koní – 4. ročník

2. kvalifikační kolo – 12.5. 2010, Židovice

ČŠMK 2010 pokračoval druhým kolem dne 12.května 2010 v Židovicích (okres Louny).

Navzdory „období dešťů“ měli pořadatelé Stáj Dvůr Židovice štěstí na počasí, a tak se závodníkům dobře jezdilo v příjemných podmínkách.

Ve čtyřletém ročníku se sešlo na startu tentokrát jen 11 koní. Pět z nich bylo bezchybných a rozdělili si tak rovným dílem dotaci 10.000 Kč. Ostatních šest koní absolvovalo se čtyřmi trestnými body.
Po dvou kvalifikačních kolech jsou v tomto ročníku ve vedení 2 koně s plným počtem získaných kladných bodů: APOLLO 5 (teplokr. typ., 704 Amio – 31/ 442 Gamíra po 577 Rock´n Roll) z JK Iros Praha s jezdkyní Veronikou Rosickou a CLIFFORD Z (ZANG, Cassiano – Wildblume po Wienerwald) ze Sportovní stáje T retera s jezdcem Vladimírem Treterou. Průběžné bodové výsledky koní najdete na stránkách SCHCS.

22 pětiletých koní odstartovalo v soutěži ZL. 15 bezchybných se dělilo o první místo a finanční odměnu.
Po dvou kolech vede v tomto ročníku 7 koní, mezi nimiž je i loňská vítězka finále ČŠMK čtyřletých DANCING QEUEEN-M (CS, 817 Atlas – 67/ 407 Delwa po 5055 Landos) s Ondřejem Macánem ze Stáje Macán Chudenice o.s.

Soutěže L* pro šestileté koně se zúčastnilo 22 koní, 15 z nich postoupilo do rozeskakování. Zvítězil a 15 kladných bodů si tak připsal QUIDAM DE LUGANO (OLD, Quidam´s Rubin – Lugana po Landadel) s Luďkem Smahou ze Sportovní stáje Smaha Dýšina. Druhá byla ARVEN (ČT, 521 Libertus – JM 3971 Ulita po 2197 Q II-118) z JK Větrný Ranč Rychnov s Petrem Koželuhem a třetí ZADELEEN A.B. (KWPN, Solitair – Sereen po Mermus R) s Petrem Dohnalem ze stáje Petr Dohnal.
V průběžném pořadí po dvou kolech vede zmíněný QUIDAM DE LUGANO před ZADELEEN A.B. a CONSTANZE 1 (HOLST, Capone II – Ninja I po Coriano) ze stáje Petra Dohnala.

Součástí závodů byla soutěž S* pro sedmileté koně, která nebyla kvalifikací pro finále ČŠMK. V rozeskakování 3 koní vítězství vybojoval Petr Švec s klisnou ANTARKTIDA z JS Mariánské Lázně. ANTARKTIDA (ČT) je po 814 Catango Z z matky Baviera (italského chovu po Victirie), dřívější velmi úspěšné klisny Petra Švece. Druhý skončil Viktor Aschenbrier na DAMI LIBERA (ČT, 521 Libertus – 10/ 515 Dagmar po 197 Litograf orlický) ze Stáje Židovice a třetí Ondřej Pospíšil s CELERem (CS, 5035 Carthago Z – 45/ 583 Mlha po Quidam de Revel) ze Stáje Dvůr Židovice.

Třetí kolo ČŠMK pořádá v úterý 25. května stáj La–Boheme Zduchovice.

Ing. Lucie Zavadilová

Výsledkové listiny:
„Z“ – čtyřletí koně
„ZL“ – pětiletí koně
„L*“ – šestiletí koně
„S*“ – sedmiletí koně

Startovní listiny s původy koní:
Čtyřletí
Pětiletí
Šestiletí
Sedmiletí

<< Zpět

www.studbookcs.cz