Koně CS na drezurním ME dětí, juniorů a mladých jezdců v Roosendaalu (NL) 10. – 13. 8. 2017.

Početná česká ekipa se vypravila na drezurní ME Ch – J – Y 2017 v holandském Roosendaalu poměřit se se silnou a početnou evropskou konkurencí.

Velmi platnou součástí ekipy byly dvě dívky sedlající koně CS, v kategorii dětí Eliška Skřivanová na klisně VELVET a juniorka Alexandra Hanáčková na valachovi WELL DONE. Obě jezdkyně patří v ČR stabilně ke špičce svých kategorií a podávají dlouhodobě výborné výkony.

Eliška Skřivanová na VELVET absolvovala svoje první ME s konečným výsledkem 66,367 %, což stačilo na 21. místo z 32 startujících. Do nedělního finále sice nepostoupila, přesto je to velmi dobrý výkon, neboť postupovalo 18 nejlepších dvojic, poslední postupující měla 67,5 %, nejlepší 73,8 % a nejhorší 55,4%.

Dvanáctiletá klisna VELVET pochází z chovu rodiny Kotyzových z Deštného v Orlických horách. Je po hřebci Welmeyer z matky Leváda po Amirand z Linka po Przedswit XIII-52. Klisna Linka založila v Deštném rozsáhlou a výkonnou rodinu zastoupenou např. koňmi Little Joe, Lukava, Lacrima, Lístek, Legrace, Lady Legende, Linet a další. Majitelem klisny Velvet je Rudolf Skřivan, fa LITEX, z Litomyšle.

Alexandra Hanáčková na WELL DONE dokončili na svém již druhém ME po sobotním kole s celkovým výsledkem 67,289 % na 43. pozici ze 78 startujících. Procentuálním výsledkem byli nejlepší z české ekipy. O obrovské konkurenci v této kategorii svědčí i fakt, že v sobotním kole měl ještě 66. umístěný nad 64 %. Startovní pole všech kategorií tvořili koně s původy plnými nejproslavenějších světových jmen. O to jsou výsledky našich jezdkyň cennější.

Osmiletý valach WELL DONE se narodil u chovatelky Jany Svobodové z Brna a jeho majitelkou je Radana Hanáčková z Bělova, okr. Olomouc. Je po otci Werbespot z matky Nika po Quoniam II – 201 z matky Žanka (bez původu). Klisna Nika dala krom Well Done ještě klisnu Nathali (Quidam´s Rubin) s výkonností skok S** a hřebce Bacardi (Beethowen).

Blahopřejeme oběma jezdkyním, majitelům i chovatelům koní, děkujeme jim za prezentaci koní tuzemského chovu a přejeme jim hodně úspěchů v dalším snažení.

Lucie Zavadilová

Fotografie z ME nám poskytla Nataša Skřivanová.

Alexandra Hanáčková - Well Done, foto Nataša Skřivanová Alexandra Hanáčková - Well Done, foto Nataša Skřivanová
Alexandra Hanáčková - Well Done,
foto Nataša Skřivanová
Alexandra Hanáčková - Well Done,
foto Nataša Skřivanová


Alexandra Hanáčková - Well Done, foto Nataša Skřivanová
Alexandra Hanáčková - Well Done,
foto Nataša Skřivanová


Eliška Skřivanová - Velvet, foto Nataša Skřivanová Eliška Skřivanová - Velvet, foto Nataša Skřivanová
Eliška Skřivanová - Velvet,
foto Nataša Skřivanová
Eliška Skřivanová - Velvet,
foto Nataša Skřivanová

<< Zpět

www.studbookcs.cz